title-img

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ kviečia ambasadorius

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ kviečia ambasadorius

Gegužės viduryje startuojantis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ kviečia visas Lietuvos bendruomenes, organizacijas ir įstaigas prisijungti rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas. Pernai prie šio projekto prisijungė ir visoje Lietuvoje aktyviai dalyvavo 732 bendruomenės, o nuo projekto pradžios jau surinkta 142 tonos elektronikos ir baterijų atliekų.

„Kartu su bendruomenių ir organizacijų projekto „Mes rūšiuojam“ ambasadoriais skatinsime gyventojus elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų atliekas rūšiuoti visus metus. „Mes rūšiuojam. Vasara“ projektu taip pat siekiama užtikrinti, kad atliekas žmonės galėtų priduoti kiek įmanoma patogiau, arčiau namų ir taip plėsti šių atliekų surinkimo tinklą“, – komentuoja Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos (EGIO) vadovas Alfredas Skinulis.

Projektas vyks trimis etapais. Pirmame etape atliekos bus surenkamos Klaipėdos, Telšių, Šiaulių ir Tauragės apskrityse, antrame etape – Kauno, Marijampolės ir Alytaus apskrityse, o trečiame etape – Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskrityse.

„Mes rūšiuojam. Vasara“ projekto metu su bendruomene sutartu laiku ir sutartoje vietoje renkamos elektronikos, baterijų ir akumuliatorių atliekos. Kiekvieno etapo pabaigoje skaičiuojami rezultatai. Daugiausiai atliekų etape surinkusiai bendruomenei organizuojama aplinkosauginė šventė su edukacinėmis pamokėlėmis, žaliavų ekspozicija, vaišėmis ir pan. Taip pat už surinktas atliekas visoms bendruomenėms skiriami taškai, kuriuos jie gali iškeisti į įvairių partnerių prekes ar paslaugas.

„Pernai prie šio projekto prisijungė ir visoje Lietuvoje aktyviai dalyvavo 732 bendruomenės. Nuo projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ pradžios jau surinkta 142 tonos elektronikos ir baterijų atliekų, kurios bus perdirbtos“, – sako „Atliekų tvarkymo centro“ direktoriaus pavaduotojas Audrius Puškorius.

Projektą „Mes rūšiuojam. Vasara“ organizuoja EGIO bei Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA), projekto partneriai – bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“, „EMP Recycling“, „Ogmina“ ir „Senoji kibininė“. Daugiau informacijos apie projektą: www.mesrusiuojam.lt arba Facebook paskyroje MesRūšiuojam.

Elektros ir elektroninės įrangos bei baterijos atliekų negalima šalinti į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius. Patekusios į aplinką (vandenį, gruntą, atmosferą), atliekos gali užteršti ją pavojingomis toksiškomis medžiagomis (gyvsidabriu, švinu, kadmiu, chromu) ir pridaryti daug žalos gamtai, pakenkti žmonių sveikatai. Perdirbant atliekas gaunamos antrinės žaliavos, kurios ne tik neteršia aplinkos ir nekenkia žmonių sveikatai, bet ir leidžia sumažinti įvairių naujų gaminių savikainą.