title-img

Bendruomenės aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ metu rinks buitinės elektronikos ir baterijų atliekas

Bendruomenės aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ metu rinks buitinės elektronikos ir baterijų atliekas

Kartu su vasaros pradžia startuoja aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“, kuriame dalyvausiančios Lietuvos bendruomenės rūšiuos atliekas, rinks taškus ir laimės projekto rėmėjų prizus. Projekto, kurio metu bus renkamos buitinės elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos, tikslas – skatinti bendruomenes tinkamai rūšiuoti atliekas ir mažinti aplinkos taršą.

„Jau septintus metus buriame visas Lietuvos bendruomenes atsakingai rūšiuoti buitinės elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekas ir kartu kurti atsakingą, aplinką tausojančią visuomenę. Šiuo metu projekte dalyvauja daugiau kaip 800 bendruomenių iš visos Lietuvos, o jų skaičius kiekvienais metais vis didėja. Nuo projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ pradžios bendruomenės jau surinko 679 tonas elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių. Tai – svarbi žinutė, kad gyventojai nori gyventi švaresnėje ir saugesnėje aplinkoje“, – sako Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos (EGIO), Gamintojų ir importuotojų asociacijos (GIA) direktorė vadovė Asta Pakštaitė-Marcinkienė.

Projekto organizatoriai (EGIO ir GIA) pasirūpina, kad visiems atidedantiems ar nerandantiems laiko išgabenti iš namų neveikiančių buitinių prietaisų, elektronikos, baterijų ir akumuliatorių būtų sudarytos visos sąlygos priduoti minėtas atliekas. Su bendruomene sutartu laiku ir sutartoje vietoje atliekos bus surenkamos visai šalia namų.

Projektas vyks trimis etapais. Pirmajame etape (birželio 1 d. – liepos 1 d.) atliekos bus registruojamos Klaipėdos, Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse, antrajame etape (liepos 1 d. – rugpjūčio 1 d.) – Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskrityse, o trečiajame etape (liepos 15 d.– rugpjūčio 15 d.) – Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskrityse. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti: www.mesrusiuojam.lt arba Facebook paskyroje MesRūšiuojam.

Kiekvieno projekto etapo pabaigoje bus skaičiuojami rezultatai. Bendruomenės galės už surinktas atliekas gautus taškus iškeisti į projekto rėmėjų įsteigtus prizus (prekes ar paslaugas). Aktyviausiai, daugiausiai atliekų projekto metu tarp savo etapo dalyvių surinkusiai bendruomenei, bus papildomai skiriami 200 eurų vertės kuponai prekėms ar paslaugoms įsigyti.

Jau ne vienerius metus projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ partneriai yra bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“ (www.atc.lt), „Forum Cinemas“ (www.forumcinemas.lt), „Ogmina“ (www.ogmina.lt), „Office System“ (www.officesystem.lt), „O‘pen Lietuva“ (www.biuroreikmenys.lt). „Skorpiono takas“ (www.skorpionas.lt) ir „Strategija“ (www.gocrazy.lt).

Elektros ir elektroninės įrangos bei baterijos atliekų negalima šalinti į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius. Patekusios į aplinką (vandenį, gruntą, atmosferą), atliekos gali užteršti ją pavojingomis toksiškomis medžiagomis kaip gyvsidabriu, švinu, kadmiu ar chromu ir pakenkti gamtai bei žmonių sveikatai. Perdirbant atliekas gaunamos antrinės žaliavos, kurios ne tik neteršia aplinkos ir nekenkia žmonių sveikatai, bet ir leidžia sumažinti įvairių naujų gaminių savikainą.