title-img

„Mes rūšiuojam“ dalyvavusioms švietimo įstaigoms – 27 tūkst. eurų

„Mes rūšiuojam“ dalyvavusioms švietimo įstaigoms – 27 tūkst. eurų

IMG_0608

 

 

 

 

 

 

Aplinkosaugos projekte „Mes rūšiuojam“ dalyvavusioms Lietuvos mokslo įstaigoms už 2016 metais surinktas elektros ir elektronikos įrangos atliekas bei senas baterijas atiteks 27,5 tūkst. eurų vertės prizų. Penktąjį sezoną pradėjusio projekto „Mes rūšiuojam“ veidu yra žinomas lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Didžiausiame Lietuvoje ekologiniame projekte pernai dalyvavo 1 550 švietimo, mokslo ir ugdymo įstaigų. Joms už surinktas atliekas pagal kiekį projekto organizatoriai skyrė taškus, kuriuos galima iškeisti į „Mes rūšiuojam“ projekto partnerių įsteigtus prizus. Projektą organizatorės – Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) bei Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO) – geriausiai pasirodžiusioms įstaigoms taip pat skyrė ir papildomų prizų.

„Neužtenka vykdyti teisės aktais numatytas atliekų tvarkymo užduotis – būtina investuoti į visuomenės švietimą. Ne vienerius metus vykdomu projektu „Mes rūšiuojam“ skiriame ypatingą dėmesį jaunosios visuomenės ugdymui ir švietimui, kaip rūšiuoti, rinkti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų atliekas, jų nešalinti su kitomis buityje susidarančiomis atliekomis“, – sako GIA ir EGIO vadovas Alfredas Skinulis.

Pasak projekto metu surinktas atliekas tvarkančios bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“ direktoriaus pavaduotojo Audriaus Puškoriaus, pernai, mokant jaunąją kartą, buvo surinktas rekordinis kiekis atliekų.

„Mes rūšiuojam“ projekte dalyvavusios švietimo, mokslo ir ugdymo įstaigos 2016 metais surinko 312,2 tonų panaudotos elektros ir elektronikos įrangos bei 10,6 tonų baterijų atliekų, o nuo projekto pradžios – net 1,4 tūkst. tonų.

„Rezultatai iš tiesų yra įspūdingi ir drąsiai galime teigti, kad „Mes rūšiuojam“ augina vaikų ir jaunimo kartą, kuriai rūpi saugoti aplinką ir rūšiuoti atliekas. Pilnai pakrautų elektronikos ir baterijų atliekomis, surinktomis projekto metu, vilkikų eilė nusitęstų beveik 4 kilometrus“, – sako A. Puškorius.

Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam“ 2016 metų rugsėjį pradėjo jau penktąjį sezoną, jo veidu yra žinomas lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Kiekvienas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas kasmet skirstomas į dvi atskiras akcijas – viena jų prasideda rugsėjį ir tęsiasi iki sausio, kita prasideda kovą ir baigiasi vasarą. Akcijų metu nustatytu laiku į sutartas vietas prie mokslo, švietimo ir ugdymo įstaigų atgabenama nenaudojama elektronika ir senos baterijos.  Visos surinktos atliekos yra sveriamos ir surašomos. Pagal rezultatus projekto dalyviai yra skatinami įvairiais prizais. „Mes rūšiuojam“ projektas skatina atsakingai rūšiuoti atliekas ne tik mokyklose ir darželiuose, bet ir įmonėse, automobilių servisuose. Daugiau informacijos apie projektą: http://www.mesrusiuojam.lt .

Elektros ir elektroninės įrangos bei baterijos atliekų negalima šalinti į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius. Patekusios į aplinką (vandenį, gruntą, atmosferą), atliekos gali užteršti ją pavojingomis toksiškomis medžiagomis (gyvsidabriu, švinu, kadmiu, chromu) ir pridaryti daug žalos gamtai, pakenkti žmonių sveikatai. Perdirbant atliekas gaunamos antrinės žaliavos, kurios ne tik neteršia aplinkos ir nekenkia žmonių sveikatai, bet ir leidžia sumažinti įvairių naujų gaminių savikainą.