title-img

Bendruomenes buria noras gyventi atsakingai

Bendruomenes buria noras gyventi atsakingai

Noras tausoti aplinką, atsakingai vartoti ar dalytis daiktais žmones buria į bendruomenes, kurioms rūpi daugiau nei tik nuosavo namo tvora ar buto sienos. Kol kas požiūris, jog idėjos ir darbai vienija, dar tik skinasi kelią į gyventojų pasąmonę, tačiau pamažu gimsta įvairių iniciatyvų, kuomet noras gyventi be atliekų pavirsta atsakingu verslu, o verslas randa būdų, kaip ne tik draudimais ir prievolėmis paskatinti žmones gyventi atsakingiau.

<…>

Aplinkosaugos iniciatyva „Mes rūšiuojam“ startavo dar 2012 metais švietimo ir ugdymo įstaigose ir kasmet jose vyksta visus mokslo metus. Aktyvusis „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas, kviečiantis visas bendruomenes Lietuvoje tinkamai rūšiuoti buitinės elektroninės įrangos, nešiojamų akumuliatorių ir baterijų atliekas, vyksta jau 5 metus.

Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos (EGIO), Gamintojų ir importuotojų asociacijos (GIA) vadovė Veronika Masalienė pasakojo, kad „Mes rūšiuojam. Vasara“ kasmet startuoja gegužės viduryje ir kviečia visas Lietuvos bendruomenes aktyviai rūšiuoti buitinės elektronikos, nešiojamųjų akumuliatorių ir baterijų atliekas, rinkti taškus ir laimėti projekto rėmėjų prizus. Kiekvienas bendruomenės narys, tapęs šio projekto dalyviu, prisideda kuriant atsakingą, aplinką tausojančią visuomenę.

Ši aplinkosaugos iniciatyva ne tik puoselėja bendruomeniškumo jausmą, skatina kartu rūpintis gražesne ir švaresne aplinka, bet ir skleidžia žinią, kodėl svarbu rūšiuoti elektronikos ir baterijų atliekas. Netrūksta sėkmingų pavyzdžių, kaip bendruomenėms sekasi tą daryti.

Kasmet prie iniciatyvos prisijungiant vis daugiau bendruomenių šiuo metu jame aktyviai dalyvauja daugiau kaip 800. Nuo „Mes rūšiuojam. Vasara“ pradžios jau surinkta 290 tonų elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų atliekų, kurios buvo perdirbtos.

<…>

Skaitykite daugiau: https://bit.ly/2NvJEBb